19 marca 2015 - pl

Kolektory danych- wyposażeniem kuriera

Kolektory danych

Kolektory danych

Każdy na pewno wie, mniej więcej przynajmniej, na czym polega praca kuriera. Chodzi o to by taka osoba przekazała paczkę do adresata. Nie niej jednak zanim to nastąpi najpierw koniecznie należy nadać taką przesyłkę w odpowiednim miejscu. W tym miejscu konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów, a właściwie formularza, w którym podajemy nie tylko dane nadawcy, ale również adresata oraz inne pomocne dane. Nie może zabraknąć tam również wielkości oraz ciężaru paczki. Co więcej każda taka przesyłka ma nadawany swój własny numer identyfikacyjny, po którym mamy możliwość śledzenia jej losów, a kiedy zaginie łatwo poznać jakiej się szuka. Nie mniej jednak wszystkie takie dane powinien mieć również kurier, który dostarcza w danym rejonie te przesyłki.Nie trudno się domyślić, że skoro ma kilkadziesiąt przesyłek do rozwiezienia to dokumentacja na ten temat zajmowałoby dość sporo miejsca. Nie należy do tego jeszcze zapominać, że odbiorca przesyłki koniecznie musi ten fakt pokwitować. Jednym słowem robi się naprawdę spora ilość dokumentów do jednej przesyłki. Jeśli jeszcze kurier  miałby się tym wszystkim zajmować to mogłoby trwać bardzo długo dostarczenie wszystkich paczek, a przecież kurierem jest zawsze najszybciej i to jest ich największa zaleta. Dlatego też kolektory danych ułatwiają to wszystko i pozwalają na słuszne zapracowanie firm kurierskich na ich opinie. Chodzi o to, ze takie urządzenia są w stanie zstąpić wszystkie te dokumenty.

Można by zatem powiedzieć, że kolektory danych są w stanie zatapiać wszystko, ale pokwitowanie klienta i tak musi być na papierze. Otóż nie, jak wiadomo takie urządzenia mogą posiadać ekran dotykowy, po którym pisze się przy pomocy specjalnego rysika. Tak właśnie swój podpis, pokwitowanie, może pozostawić każdy klient, który odbiera przesyłkę. W ten sposób naprawdę nic poza tym sprzętem kurier nie musi mieć na wyposażeniu.

Dlatego też kolektory danych powinny znajdować się u każdego kuriera. Co więcej raportowanie dnia pracy i rozliczanie tego wszystkiego również nie potrwa dzięki temu zbyt długo. Wystarczy zgrać dane i gotowe.

Kolektory danych kolektory danych dla kurierów / kolektory danych użytkowanie / kolektory danych zastosowanie /