30 marca 2017 - pl

Kasa fiskalna dla fryzjera wcale nie musi być takim złem

Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Wielu przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących niewielkie firmy, bardzo często czuje ogromną obawę przed koniecznością zakupu kasy fiskalnej i rozliczania się z jej wykorzystaniem. Skąd są takie obawy? Po pierwsze na pewno sama cena zakupu. To nawet ponad tysiąc złotych,  dla malutkiej firmy to często wydatek niebanalny, którzy znacząco ograniczy dochody w ciągu najbliższych miesięcy. To także obawa przed samą obsługą. Nie tylko trzeba się nauczyć obsługi tego urządzenia, ale także kontrolować wykonywanie okresowych raportów, które mogą być później potrzebne w czasie ewentualnej kontroli skarbowej. Już za chwilę w niektórych przypadkach kasy nie da się jednak uniknąć. Obowiązek dotknął między innymi fryzjerów prowadzących swoje salony. Konieczność montażu kasy nie musi być jednak wielką tragedią.Po pierwsze bowiem bardzo ważną informacją jest to, że każdemu przedsiębiorcy, który jeszcze nie kupował do swojej firmy kasy, należy się zwrot za jej zakup. Nie możemy liczyć na pełny zwrot, ale według przepisów dostaniemy nawet 90% ceny. Wysokość zwrotu zależna jest bowiem tak naprawdę od ceny samego urządzenia. Maksymalna kwota, jaka zostanie nam zwrócona, to bowiem 700zł. W firmie nie musi być jednak tylko jedna kasa fiskalna dla fryzjera. Zwrot zwielokrotnia się w zależności od liczby zakupionych urządzeń, ale pod warunkiem, że bierzemy je jednocześnie.

Kolejna sprawa to sama obsługa. Jeśli będzie kupiona wysokiej klasy kasa fiskalna dla fryzjera to możemy liczyć nawet na darmowe szkolenie z jej obsługi. Porządni producenci tych urządzeń zapewniają tego typu szkolenia swoim klientom, a do tego dają gwarancję naprawdę profesjonalnego serwisu. Jest to ważne, gdyż każda awaria kasy uniemożliwia prowadzenie działalności. Im szybciej usterka będzie usunięta tym lepiej dla nas.

Kasa fiskalna dla fryzjera wcale nie musi być wielką tragedią. Tylko wydaje nam się, że jest to taki wielki problem, ale już po kilku tygodniach człowiek przyzwyczaja się do niej tak bardzo, że nawet nie zastanawia się nad robieniem raportów, tym bardziej, że w dobie zakupi raportów do wewnętrznej pamięci kasy, jest to naprawdę proste.

Kasy fiskalne Kasa fiskalna dla fryzjera / kasa fiskalna dla fryzjera 2015 / kasa fiskalna dla fryzjera dofinansowanie / kasa fiskalna dla fryzjera obsługa / kasa fiskalna dla fryzjera obsługiwanie /